NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE HOME STAGING’U

P
Na czym to polega Home Staging?
O
Home Staging polega na profesjonalnym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu za możliwie najniższą cenę. Dostosowujemy wnętrze do wymagań i potrzeb jak największej liczny potencjalnych kupców. Pracujemy na kilku etapach: ?odgruzowujemy? mieszkanie ? czyli pozbywamy się zbyt dużej ilości dekoracji, bibelotów, obrazów, a nawet mebli, które przez lata w każdym domu są zbierane. Dodajemy wnętrzu większej neutralności, poprzez pracę z kolorem. Dbamy o odpowiednie oświetlenie, ergonomiczne ?ścieżki komunikacyjne?, dekoracje. To wszystko wpływa na decyzję zakupowe naszych Klientów.
P
Czy home staging wiąże się zawsze z remontem mieszkania?
O
Absolutnie nie! Czasami wystarczy poprzestawiać kilka mebli, zmienić kolor bądź obicie, a nawet kilku w ogóle się pozbyć, aby dodać ? lekkości? wnętrzom. Przygotowujemy wnętrza, aby mogły ? zaprezentować? się jak najlepiej. Eksponujemy atuty, i pracujemy nad elementami, które obniżają wartość mieszkania. Jest to forma liftingu. Dekorujemy wnętrze, aby było przytulne i każdy chciał w nim od razu zamieszkać!
P
Jakie są zasady współpracy?
O
Istnieje kilka form współpracy. Najpierw umawiamy się na bezpłatne spotkanie, podczas którego oglądamy nieruchomość i możemy poznać skalę prac, które należy wykonać. Następnie wybieramy optymalny zakres usług. Może to być konsultacja podczas której przekażemy informacje dotyczącą wykonania prac przez właściciela. Oczywiście po zakończeniu prac home stagingowych w cenie jest wliczona, ponowna konsultacja efektów. Klient może wybrać także opcję Raportu formie pisemnej ? raport taki, jest zestawieniem wszystkich prac jakie należy wykonać, na bazie wcześniej wykonanych zdjęć, a pracę aranżacyjną wykonuje Klient. Inną możliwością jest skorzystanie z pełnej usługi Home Stagingu, gdzie my zajmujemy się wszystkimi pracami przygotowania nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu.
P
Jak długo trwa przygotowanie nieruchomości?
OCzas trwania prac zależy od stanu obecnego nieruchomości. Jeśli jest to kwestia niewielkich prac czas trwania może wynosić od 1-2 dni, jeśli natomiast nieruchomość jest duża metrażowo i wymaga np. malowania i większej ilości prac czas może wynieść do 5 dni.
P
W jaki sposób rozliczamy się za usługę?
O
Płatność za usługę home stagingu dokonywana jest po zakończeniu prac. Jeśli jakieś elementy należy dokupić- Klient jest o tym informowany w formie kosztorysu i po jego zaakceptowaniu przekazywana jest zaliczka na materiały, które pozostają w nieruchomości na początku prac.
P
Czy home Staging zawsze zakłada wymianę mebli?
O
Wymiana mebli jest ostatecznością, jeśli stan obecnych nie pozwala na ich lifting, bądź jeśli w nieruchomości nie ma żadnych mebli pomaga znaleźć najtańsze rozwiązania, które wpisują się w obecne trendy modowe.