fbpx

Home Staging to niezwykle skuteczna metoda, która pomoże szybko sprzedać lub wynająć nieruchomość i to bez wielkich nakładów finansowych. Home Stager zweryfikuje wszystkie możliwości i tak przygotuje mieszkanie do sprzedaży lub najmu, by uzyskać maksymalną cenę w możliwie najszybszym czasie. Działania związane z Home Staging?iem to nie kapitalny remont mieszkania czy domu, a w miarę możliwości, działania nisko kosztowe, angażujące kilka procent wartości nieruchomości.

Celem działań podejmowanych w czasie stylizacji nieruchomości jest uzyskanie efektu wzbudzenia zainteresowania poprzez wyróżnienie jej spośród setek czy tysięcy innych dostępnych ofert na rynku. Kluczowa jest prezentacja pełnego potencjału mieszkania i wyeksponowania jego atutów. Tworząc wnętrze chcemy uzyskać efekt, aby potencjalny klient poczuł się we wnętrzu jak u siebie i chciał już w nim pozostać.

Metamorfozie zostało poddane mieszkanie o powierzchni 101 m2 znajdujące na się na dwóch kondygnacjach. Nieruchomość składa się z przestronnego salonu wraz z aneksem kuchennym, holu, 4 sypialni, garderoby i dwóch łazienek oraz tarasu.

Mieszkanie znajduje się w prestiżowej dzielnicy Wrocławia na kameralnym osiedlu, blisko terenów zielonych, jednak w niedalekiej odległości od Centrum Miasta. Doskonałe dla 4-5 osobowej rodziny.
Mieszkanie posiada bardzo funkcjonalny układ, także nie trzeba było wprowadzać większych zmian w układzie mieszkania. Głównym zadaniem było nadanie funkcji konkretnym pomieszczeniom, a także zmiana kolorystyki wnętrz, wymiana oświetlenia oraz dekoracja.

Nawet jeżeli nie dysponujemy dużym budżetem, zawsze możemy zmienić wygląd mieszkania, chociażby tylko sprzątając je, pozbywając się niepotrzebnych rzeczy i aranżując przestrzeń na nowo np. przestawiając meble. W wielu polskich domach jeszcze królują kolory modne w latach 90-tych, czyli mocno kontrastowe zestawienia np. granatowego lub zielonego z żółtym. Ktoś może lubić takie kolory i nic w tym złego, ale w home stagingu zaleca się ich neutralizację. Biel, szarość czy dobrze dobrany jasny odcień beżu to jak najbardziej są kolory, które powinniśmy stosować chcąc szybko sprzedać mieszkanie. W przedstawianej nieruchomości kolor, który zastaliśmy na ścianach to odcień pomarańczy, który w zestawieniu z dużymi i ciemnymi meblami nadawał wnętrzu ? ciężki? wygląd. Celem było ? rozjaśnienie? mieszkania poprzez jasne neutralne kolory, doświetlenie pomieszczeń poprzez wymianę oświetlenia oraz dodanie przytulności poprzez odpowiednio dobrane dodatki.

Projekt zakładał stworzenie głównej sypialni tzw. Master bedroom, dodatkowej sypialni, pokoju dziecka oraz gabinetu.

Pierwszym krokiem metamorfozy było przemalowanie całej nieruchomości ? wybrany został jasno-szary kolor, aby pokazać przestrzeń wnętrz. Następnym krokiem była wymiana oświetlenia, aby rozjaśnić wnętrza oraz dodać odpowiedniego klimatu.

W związku z tym, iż budżet inwestycji było ograniczony, a z powodu dużego metrażu nieruchomości ponad 50% budżetu zostało zainwestowane w przemalowanie ścian, należało wykorzystać jak najwięcej istniejących mebli.
Największą uwagę poświęciliśmy na salon wraz z aneksem kuchennym. Salon to serce i najczęściej najważniejsze pomieszczenia każdego domu czy mieszkania, ze względu na centralne położenie oraz ilość czasu jaki w nim przebywamy. Chciałam stworzyć klimat przestrzeni, a zarazem przytulności i odpowiedniego podziału stref.

Wysokość niektórych pomieszczeń np. salonu osiągała w szczytowym punkcie 5,6 m wysokości, więc kluczowym było zastosowanie odpowiedniej wielkości lamp i mebli.
Szczególną uwagę w tego typu wnętrzach należy zwrócić na proporcje dodatków i mebli.
Jeśli w wysokich wnętrzach zastosujemy zbyt małe dodatki czy np. zbyt nisko powieszony karnisz, bądź zbyt małe zasłony, całość nie będzie tworzyła spójnej kompozycji.
Przy drzwiach tarasowych został wymieniony karnisz na zestaw przysufitowy, zamaskowany gipsową fasetą sztukateryjną, która nadała tej części wnętrza efekt ?ramy?. Całość została ubrana w zasłony i firanki rozmieszczone nie tylko w świetle okna, ale i na ścianie, co dało efekt większego przeszklenia. Do głównej kompozycji kolorystycznej wybranych tkanin okiennych został dobrany także kolor zielony w odcieniu intensywnej trawy, co sprawia wrażenie zieleni za oknem.

Tkanina w rolecie rzymskiej w części aneksu kuchennego została wymieniona na kolor biały.
W salonie znajdowała się duża narożna sofa, która zabierała dość sporo przestrzeni i ze względu na układ mieszkania, jej część stała na ścieżce komunikacyjnej w kierunku tarasu. Kanapa została zamieniona na mniejszy narożnik, który wcześniej znajdował się w innym pomieszczeniu.
Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży dużej sofy zostało zakupione podwójne łózko wraz ze stolikami nocnymi do drugiej sypialni.

W pokoju dziecka zostały pościągane wszystkie naklejki, które wcześniej ozdabiały ściany i dobrano jasny kolor na ściany. Poprzez dodanie jasnych zasłon i firan—-???, które wpuszczają dużo światła ? pokój wydaje się od razu większy. Dodano kolorowy dywan, który znajdował się już w nieruchomości oraz kolorowe poduchy.

Kluczowym elementem było nadanie przytulności pomieszczeniom. Nieocenionym elementem, który spełnia ta funkcję są tkaniny: od dywanów, poprzez firany i zasłony, aż po różnobarwne pościele, narzuty i poduchy. W większości pomieszczeń okna zostały udekorowane firanami i zasłonami.

Na ścianach zostały powieszone obrazy lub grafiki, w odpowiedniej kolorystyce pasującej do wybranej gamy kolorystycznej. Komponując wystrój wnętrza w procesie Home Stagingu musimy pamiętać, iż najlepiej zachować neutralną kolorystykę tzn. bazy czyli ścian i mebli, oczywiście w miarę możliwości. Nie zapominajmy, iż ideą Home Stagingu jest działanie nisko kosztowe. Dlatego też określony budżet decyduje o ilości zmian.

W głównej sypialni wykonany stylizację łóżka, wymiana oświetlenia oraz dekoracja okna. Sypialnia jest także istotnym miejscem w mieszkaniu, a dzięki zastosowaniu kolorowych pościeli, których obecny wybór na rynku jest bardzo duży, tworzymy przytulne wnętrze.

Ważnym elementem był także taras na którym znajdowały się stare, drewniane meble ogrodowe. Zgodnie z założeniami Home Stagingu- działaniem nisko kosztowym, meble zostały przemalowane odpowiednią białą farbą do drewna. Meble uzyskały nowy wygląd. Kilka dodatkowych roślin na tarasie sprawia, że potencjalni Klienci mogą wyobrazić sobie siebie pijących poranną kawę na tarasie.

Mieszkanie zostało ponownie wystawione na rynek nieruchomości, i zainteresowanie ofertą zwiększyło się o 150%.

? 2014 Home Staging | Wrocław, Ewa Bryl